Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www-data/demoxoft.pl/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www-data/demoxoft.pl/wp-includes/plugin.php on line 601
FAQ – Demoxoft

Kiedy zaleca się stosowanie preparatów z linii Demoxoft?
Preparaty z linii Demoxoft zostały opracowane z myślą o profesjonalnej higienie i pielęgnacji powiek ze szczególnym uwzględnieniem ich brzegów. Stosowanie preparatów Demoxoft jest szczególnie wskazane w przypadku osób zmagających się ze stanem zapalnym brzegów powiek o podłożu: alergicznym, bakteryjnym lub spowodowanym obecnością nużeńca (Demodex spp.)

Jak można rozpoznać, że mamy do czynienia z przewlekłym zapaleniem brzegów powiek powiązanym z obecnością nużeńca?
Jeśli występuje zaczerwienienie, świąd i pieczenie brzegów powiek, a rzęsy mają tendencję do wypadania lub obserwuje się ich nierównomierny wzrost można podejrzewać zapalenie brzegów powiek powiązane z obecnością nużeńca. Wielu autorów uważa, że typowym objawem obecności nużeńca są keratynowe mankiety u nasady rzęs. Ważne jest aby w przypadku zaobserwowania powyższych objawów skonsultować się z lekarzem okulistą, który może zlecić specjalistyczne badanie na obecność nużeńca.

Czy wszyscy jesteśmy w równym stopniu narażeni na kolonizację skóry i brzegów powiek przez nużeńce?
Nużeniec przenosi się z człowieka na człowieka poprzez bezpośredni kontakt ale również poprzez wspólne korzystanie z ręczników i przyborów higienicznych. Niektórzy autorzy wskazują również, że transmisja nużeńca może przebiegać poprzez roznoszenie się ich jaj wraz z kurzem domowym. Uważa się, że ryzyko kolonizacji skóry i brzegów powiek przez nużeńce dotyczy wszystkich ludzi niezależnie od rasy i szerokości geograficznej. Warto zwrócić uwagę, że rośnie ono wraz z wiekiem tak, że około 70 roku życia nużeńca diagnozuje się praktycznie u każdego z badanych.

Czy istnieje ryzyko przeniesienia nużeńca ze zwierząt domowych na człowieka?
Nie ma takiego ryzyka. U człowieka diagnozuje się dwa gatunki nużeńca: nużeniec ludzki (Demodex foliiculorum) i nużeniec krótki (Demodex brevis) i oba są specyficzne dla człowieka.

Jak można ograniczyć ryzyko kolonizacji skóry i brzegów powiek przez nużeńce?
1. Należy unikać wspólnego korzystania z ręczników i przyborów higienicznych
2. Podczas wizyty w salonie fryzjerskim należy zwracać uwagę czy stylista korzysta ze dezynfekowanych akcesoriów (grzebienie, szczotki, golarki, nożyczki)
3. Podczas wizyt w gabinetach kosmetycznych i drogeriach należy unikać wspólnego korzystania z zalotek, tuszy do rzęs i pędzli lub gąbek do aplikacji kosmetyków
4. W przypadku pojawienia się nawracających zmian zapalnych zwłaszcza w obrębie skóry twarzy należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem
5. Zaleca się przeprowadzać poranną i wieczorną higienę brzegów powiek korzystając ze specjalistycznych preparatów z linii Demoxoft.